More
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Darmowy program do zdalnego sterowania komputerem

  Zdalne zarządzanie pulpitem to możliwość kontrolowania przez internet za pomocą jednego komputera – innego. Jest bardzo pomocne, kiedy mamy problemy z obsługą programu czy systemu albo nie wiemy, jak rozwiązać jakiś problem, a także, gdy chcemy udzielić komuś zdalnej pomocy. W takim wypadku na obu komputerach – osoby pomagającej i tej, która potrzebuje pomocy – trzeba zainstalować program by nawiązać połączenie. Połączenie może być aktywne tylko za zgodą obu użytkowników – nikt nie może bez naszej wiedzy sam podłączyć się do naszego urządzenia i nim zarządzać. Jest to bezpieczne rozwiązanie. Takie naprawy na odległość są bardzo popularne i bardzo wygodne dla obu stron.

  Pulpit zdalny Chrome

  Pulpit zdalny Chrome (Chrome Remote Desktop) to darmowe, wieloplatformowe rozwiązanie od Google, dzięki któremu można uzyskać bezpieczny, zdalny dostęp do komputera. Pulpit zdalny Chrome wymaga do działania darmowego konta Google (które dostajemy na przykład w ramach poczty Gmail) i przeglądarki Chrome z dodatkiem Pulpit zdalny Chrome.

  Przygotuj się na pomoc zdalną

  Zainstalowanie dodatku Pulpitu Zdalnego przebiega w następujących krokach:

  Ostatnim etapem, a zarazem zakończeniem instalacji jest moment, w którym wyświetli się wygenerowany kod, który możemy podać informatykowi celem podłączenia się do naszego komputera.

  Kolejną możliwością programu jest przypisanie na stałe możliwości podłączenia się do komputera, np. gdy podpisze się Umowę na stałe wsparcie informatyczne.

  Kontrolowanie korzystania z Pulpitu zdalnego Chrome

  Warto zauważyć, że w kontekście bezpieczeństwa chcemy kontrolować korzystanie z tego typu narzędzia. Odpowiadając na pytanie, jak to zrobić, to z pomocą przychodzi dokumentacja znajdująca się na stronach Google: Kontrolowanie korzystania z Pulpitu zdalnego Chrome – Google Chrome Enterprise – Pomoc do której zachęcamy zajrzeć.

  Powiązane posty

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wprowadź Twoje imię

  Inne Posty